Széchényi 2020

Innovatív gyakorlati képzési helyek kialakítása az Eszterházy Károly Főiskola Comenius karán


Összefoglaló

Innovatív gyakorlati képzési helyek kialakítása az Eszterházy Károly Főiskola Comenius karán


Innovatív gyakorlati képzési helyek kialakítása az Eszterházy Károly Főiskola Comenius karán

 

 

Az Eszterházy Károly Főiskolán az elmúlt évtizedek során jelentős fejlesztések valósultak meg. Az elnyert pályázati forrás segítségével a sárospataki kar infrastruktúrájának és képzési portfóliójának megújítását kívánjuk elérni. Az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott támogatás 276,62 millió Ft.

 

A fejlesztés célja, hogy az Eszterházy Károly Főiskola Comenius karán, Sárospatakon gyakorlati képzési hely kialakítása valósuljon meg oktatási és kutatási infrastruktúra bővítésé révén 3 diszciplínához kapcsolódva. A korábban kollégiumként működő épület átalakításával, megújításával egy olyan tanszálloda és oktatási tér (borlabor, informatika terem) létrehozását kívánjuk megvalósítani, amely turizmus-vendéglátás, informatika és borászati diszciplínákhoz kapcsolódóan magas színvonalú gyakorlati oktatást tesz lehetővé. Képzési kínálatunkat az új duális képzési szerkezetre történő sikeres áttérés céljával fejlesztjük.

 

Gazdaságilag eredményes, szakmailag sikeres tanszálloda hallgatóink színvonalas gyakorlati képzését is biztosítva, teret ad színvonalas rendezvényeknek, melyek disszeminációs és kapcsolatépítési területeken is fontos szerepet játszanak intézményünk fejlesztésében. Dinamikus növekedéssel rövid idő alatt a térség piacképes szálláshelyévé tud válni, ezzel segítve a hallgatók gyakorlati képzettségének növelését és színvonalas oktatásukat. Az Eszterházy Károly Főiskola célja, hogy szolgáltatásfejlesztéssel több színtéren tudjon megjelenni és nem csak a székhelyén, hanem telephelyén is sikeres legyen.

 

A szállodai szárny kialakítása a kollégium 3 emeletes, jelenleg használaton kívüli „D" épületének átalakításával történik. Teljes körűen kicseréljük a gépészeti és elektromos rendszereket, melyek mára elavultak, korszerűtlenek, felújításuk gazdaságtalan.

 

A beruházás 8 hónapja alatt átalakított infrastruktúra több, mint 1.200 m2-t érint, mely keretein belül emeletenként 12 db, 15 m2 alapterületű szoba felújítása valósul meg a turizmus-vendéglátás diszciplína gyakorlati képzési helyének biztosítására.
A borászati képzések működtetésére szolgáló gyakorlati hely egy 85 m2-es borászati labor keretein belül kap helyet. Az informatikai képzések működtetésére szolgáló gyakorlati hely pedig egy 25 munkaállomásból álló, 30 m2 –es informatikai labor formájában kerül kialakításra. A fejlesztés által létrehozott oktatási és képzési terek befogadó képessége 70 fős. A beruházás által kialakított szolgáltatásokat igénybevevő hallgatók száma a projekt fizikai befejezését követő második év végre 250 fő lesz.

 


< Vissza